Menu

O Nas

photodune-1798779-woman-xs

PITiWN - Samorząd gospodarczy na rzecz biologizacji i zrównoważonego rozwoju

Looking for something

Even More Popular Items

Close Panel

slajdy

  • 1
  • 2

Misja Izby

Drukuj Email

   Kształtowanie świadomych postaw konsumenckich i odpowiedzialności społecznej za środowisko naturalne, przy jednoczesnym wspieraniu i rozwijaniu technologii przyjaznych środowisku i zdrowiu człowieka to podstawa strategii Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych.

   Rozwój zrównoważonej biogospodarki o najwyższym stopniu innowacyjności, w której rolnictwo i wytwarzanie bezpiecznej żywności powinny stanowić strategiczne zadania Państwa. Jednak dotychczasowe rozwiązania prawne, jak i realizowane programy na rzecz wdrażania oraz upowszechniania naturalnych technologii są daleko niewystarczające, należy je doskonalić i rozwijać aby zwiększać jakość i zdrowotność płodów polskiego rolnictwa. Jak pisał James Goldsmith – milioner, publicysta: „Bez zdrowego rolnictwa nie można myśleć o zdrowym narodzie.”

  Polska legislacja i obowiązujące przepisy nie określają czym są naturalne technologie, w jakim zakresie powinny być stosowane i na czym polega ich naturalny charakter. Dotychczas nie zdefiniowano technologii naturalnych ani naturalnych wyrobów. Obowiązujące od 2014 roku nowe zasady Wspólnej Polityki Rolnej opierają się na zrównoważonym rozwoju, zasadzie wzajemnej zgodności oraz integrowanej ochronie roślin. Naturalne technologie spełniają te zasady, nie naruszają bioróżnorodności ekosystemowej i nie degradują a rewitalizują środowisko. Istnieje zatem pilna potrzeba by takie prawne rozwiązania dotyczące wdrażania naturalnych technologii,  opracować i wprowadzić w życie. Umożliwiłoby to również szybsze realizowanie nowej, prośrodowiskowej polityki unijnej. Takie zadania wyznacza sobie nowo powołana ogólnopolska izba samorządu gospodarczego.

Kontakt siopka

Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych
00-322 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 66 lok.1A, tel. (22) 828 11 22, tel. kom +48 668 121 922, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja: Sąd Rejonowy dla  M. St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 0000495242, NIP: 525-25-78-103, REGON: 147079996
Bank : Pekao S.A. XV o/W-wa, Konto: PL  11 12402887 1111 0010 5619 0662