Menu

O Nas

photodune-1798779-woman-xs

PITiWN - Samorząd gospodarczy na rzecz biologizacji i zrównoważonego rozwoju

Looking for something

Even More Popular Items

Close Panel

slajdy

  • 1
  • 2

Cele Izby

Drukuj Email

Powołana Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych (PITiWN) będzie m.in.:

  1.  zrzeszać wytwórców, przetwórców, użytkowników i propagatorów działających na rzecz poprawy jakości żywności, zdrowia i środowiska.
  2.  stanowić platformę współpracy pomiędzy przedsiębiorcami stosującymi naturalne technologie, środowiskami nauki i instytucjami publicznymi.
  3. partnerem w dialogu dotyczącym wdrażania i upowszechniania innowacyjnych rozwiązań służących rozwojowi biogospodarki i biologizacji środowiska z resortami i agendami rządowymi, w tym z resortem rolnictwa.

Zgodnie z przyjętym statutem Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych ma m.in. na celu:

  • konsolidację podmiotów, które wdrażają i stosują naturalne technologie przede wszystkim w branży rolno-spożywczej oraz podmiotów wytwarzających naturalne wyroby.
  • opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących funkcjonowania gospodarki, w tym innowacyjnej, zrównoważonej biogospodarki;
  • zdefiniowanie technologii i wyrobu naturalnego oraz wprowadzenie na polski rynek systemu certyfikacji technologii i wyrobów naturalnych, który uporządkuje zachowania rynkowe i ograniczy marketingowe nadużywanie terminu – naturalny; taki system ma również pomagać w świadomym dokonywaniu wyborów konsumenckich.

Naturalne technologie, inicjatywy na rzecz ich rozwoju i badań, przy postępującej degradacji środowiska i zaniku bioróżnorodności, stają się koniecznością. PITiWN tworzy platformę współpracy przedsiębiorców oferujących naturalne technologie i wyroby ze środowiskami nauki oraz instytucjami publicznymi, w tym agendami rządowymi.  Będzie partnerem we wdrażaniu i upowszechniania innowacyjnych rozwiązań służących trwałemu rozwojowi zrównoważonej biogospodarki poprzez biologizowanie technologii stosowanych w branży rolno-spożywczej oraz ochronie środowiska naturalnego.

Podmioty zrzeszone w PITiWN realizują działania zrównoważonego rozwoju zgodnie z wytycznymi międzynarodowych konwencji oraz priorytetami nowej strategii rozwoju Unii Europejskiej. Dotychczasowa praktyka biologizowania rolnictwa potwierdzona wynikami badań naukowych wskazuje, że zastosowane technologie i wyroby naturalne pozwalają na wytwarzanie żywności o wysokich walorach odżywczych, a także o dodatkowym działaniu fizjologicznym wspierającym odporność organizmu.

Kontakt siopka

Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych
00-322 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 66 lok.1A, tel. (22) 828 11 22, tel. kom +48 668 121 922, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja: Sąd Rejonowy dla  M. St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 0000495242, NIP: 525-25-78-103, REGON: 147079996
Bank : Pekao S.A. XV o/W-wa, Konto: PL  11 12402887 1111 0010 5619 0662